Nasz Zespół
dr Filip Adamcewicz

Filip Adamcewicz urodzony w Poznaniu, ukończył tamże Wydział Lekarski Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytetu Medycznego) w 2002 roku. Staż podyplomowy odbył w Szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnetrznych i Administracji  w  Poznaniu. Od 2003 roku podjął pracę w Lubuskim Ośrodku Rehabilitacyjno-Ortopedycznym (LORO) zajmującym się pełnym spektrum ortopedii operacyjnej pod kierownictwem Pana Dr.hab med. Jacka Kaczmarczyka. Od 2006 roku współpracuje z Prywatną Kliniką Celsus w Poznaniu.

Od wielu lat zajmował się piłkarzami z lubuskiego (Żary, Świebodzin), od 2010 współpracuje z kadrą zapaśników.

W 2011 uzyskał tytuł Specjalisty Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

Jest współautorem i autorem prac  naukowych w zakresie operacji więzadłowych i rekonstrukcyjnych oraz osteotomii publikowanych w periodykach ortopedycznych i przedstawianych na szkoleniach polskich i zagranicznych. Współpracował  z La Clinique du Parc w Lyonie - dr Eric Milon oraz z Dr Karlem Westphalem - szefem kliniki Ortopedii w Neustadt.

Wielokrotnie przeprowadzał operacje szkoleniowe "live surgery" dla kursantów w zakresie rekonstrukcji więzadłowych.

Blisko współpracuje z Panem Dr hab. med. Jackiem Kaczmarczykiem - Kierownikiem Katedry i Kliniki Ortopedii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Panem Prof. dr hab. Jackiem Kruczyńskim - Kierownikiem Kliniki Ortopedii UM w Poznaniu.

W zakresie konsultacji sportowych współpracuje z Panem Dr Maciejem Nowakiem - Szefem Centrum Medyczno -Sportowego DYNASPLINT a zarazem lekarzem kadry polskich piłkarzy ręcznych.

Swoja wiedze zdobywał i zdobywa podczas szkoleń i pobytów stażowych w wielu wiodących ośrodkach i centrach szkoleniowych na świecie ( Węgry, Francja, Belgia, Niemcy, Anglia, Stany Zjednoczone ).

 

Specjalizuje się w :

1.Ortopedii małoinwazyjnej, artroskopowej , sportowej - w regionie woj. Lubukiego prekursor przeszczepów kolagenowych łakotek, rekonstrukcji więzadłowych z użyciem materiałów syntetycznych oraz allogenicznych jak i wielu innych specjalistycznych zabiegów

 

2.Endoprotezoplastyce i leczeniu zmian zwyrodnieniowych

- stawów kolanowych
( endoprotezoplastyka bezcementowa i cementowana oraz osteotomie korekcyjne )

- biodrowych

( endoprotezoplastyka bezcementowa i cementowana )

 

Członek AGA - GESELLSCHAFT FÜR ARTHROSKOPIE UND GELENKCHIRURGIE

(Niemieckiego Towarzystwa Artroskopowego )

 

Kompetencje:

  • Urazy Sportowe
  • Kolano

1. uszkodzenia więzadłowe i wielowięzadłowe, operacje rewizyjne, rekonstrukcje powierzchni chrzęstnych, naprawy  łąkotek, rekonstrukcje łąkotek, zwichnięcia rzepki, synowektomie, kolano skoczka etc

2. leczenie choroby zwyrodnieniowej -osteotomie korekcyjne , endoprotezoplastyką bezcementowa  i cementowana ( z klejem tkankowym )                                                   

  • Bark ( uszkodzenia stożka rotatorów, niestabilności, bark zamrożony, uszkodzenia LHB, ciasnoty podbarkowe etc )
  • Biodro - endoprotezoplastyka bezcementowa oraz z użyciem cementu kostnego
  • Staw  skokowy - artroskopie stawu, zespołu przedniego i tylnego wklinowania, meniskoid, zmiany zapalne, uszkodzenie ATFL )
  • Terapie płytkowymi czynnikami wzrostu