Nasz Zespół
dr Łukasz Michalski

Ukończył Wydział Lekarski Collegium Medicum w Bydgoszczy (2014). Po podjęciu szkolenia specjalizacyjnego w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej przez 6 miesięcy doskonalił analizę metod obrazowania układu mieśniowo-szkieletowego (2015), następnie rozpoczął specjalizację w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii w Oddziale Ortopedyczno-Urazowym i Onkologii Narządu Ruchu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu (2016).

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Artroskopowego (PTArtro), Europejskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii (ESKKA) oraz Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii (PTOiTr).

Lekarz Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce (Bydgoszcz 2016). Nieustannie poszerza wiedzę na kursach i konferencjach w kraju i zagranicą.

Szczególnie zainteresowania kliniczne: artroskopia stawu kolanowego i stawu skokowego, wykorzystanie usg w schorzeniach ortopedycznych, terapie ratujące chrząstkę stawową, medycyna sportowa, ortopedia sportowa, wykorzystanie metod medycyny regeneracyjnej w ortopedii.

Prywatnie posjonuje się sportem. Był uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012)- 11. miejsce w finale skoku o tyczce. Na Mistrzostwach Świata w Daegu (Korea) zajął 4 miejsce. Dwudziestokrotny medalista Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce.