Jak korzystać z wyciągu krzesełkowego?
W tej części "Orvit na stoku" wyjaśnienie / przypomnienie / utrwalenie* - jak korzystać z wyciągu krzesełkowego.
*niepotrzebne skreślić


Od czego zaczynamy? Ustaw się w linii do kołowrotka. Wcześniej upewnij się, że masz wystarczającą ilość punktów, czy skipass czasowy jest aktywny. Pamiętaj, żeby umieścić kartę skipass w specjalnej kieszeni kurtki narciarskiej. Alternatywnie możesz użyć zwijanej smyczy. Przesuń kartę w pobliżu czytnika. Po sygnale dźwiękowym popchnij kołowrotek i przejdź.


Podejdź zachowując swoją linię do bramki. Staraj się uzupełnić skład na krześle. Jeśli jesteś sam spróbuj dosiąść się do innych narciarzy tak, aby wszystkie miejsca na kanapie były zajęte. Wszystkim zależy żeby skrócić czas oczekiwania

Poczekaj aż bramka się otworzy i podjedz pod krzesło, zrób tak jak poprzednicy. Skup się i obserwuj. Jeśli, tak jak na naszych zdjęciach wyciąg ma taśmę rozbiegową, po prostu się na nią zsuń. Trzymaj kijki w jednej ręce, uchwytami w górę, możliwie pionowo. W momencie wsiadam obejrzyj się przez ramię i poczekaj na krzesło.


Po usadowieniu się kontroluj kijki, sprawdź czy wszyscy siedzą bezpiecznie i niezwłocznie zamknij barierkę kanapy.


W miejscu oznaczonym, dojeżdżając do końca wyciągu, otwórz barierę. Ustaw narty równolegle, lekko unieś ich przód. Poczekaj, aż zaczną sunąć po śniegu. Wstań i zjedź z pochyłości. Postaraj się nie zjeżdżać drogi współtowarzyszom. Nie martw się na zapas! Peron jest tak ukształtowany, że wszystko odbędzie się "samoczynnie".

Podziękowania dla Stacji Narciarskiej Master Ski za pomoc w realizacji materiału.