e-mail: recepcja@orvit.pl / tel: 723186490

Zespół

dr n. med. Łukasz Paczesny

dr n. med. Łukasz Paczesny

Łukasz Paczesny urodził się w Poznaniu, ukończył IV liceum ogólnokształcące w Toruniu, a następnie Wydział Medyczny Akademii Medycznej w Łodzi w 2000 roku. Po odbyciu stażu w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim podjął pracę w Oddziale Ortopedyczno Urazowym dla Dorosłych i Dzieci Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Toruniu. Od 2005 roku związał się z Poradnią Ortopedyczną Lecznic Citomed, przez klika lat pełnił funkcję lekarza drużyny koszykarskiej Katarzynki NovaTrading Toruń. Blisko współpracuje z najlepszymi klubami sportowymi w regionie (m.in. Zawisza Bydgoszcz, Anwil Włocławek, Delecta/Transfer Bydgoszcz, Energa Toruń,  Budowlani Toruń, Motocross Toruń).

Dr Paczesny w 2008 roku uzyskał tytuł Specjalisty Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, a w 2011 roku tytuł Doktora Nauk Medycznych. Jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych w zagranicznych periodykach z tzw. Listy Filadelfijskiej, blisko współpracuje naukowo z prof. Jackiem Kruczyńskim, Kierownikiem Kliniki Ortopedii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Dr Paczesny specjalizuje się w chirurgii małoinwazyjnej stawów. Swoją wiedzę zdobywał podczas szkoleń w najlepszych ośrodkach na świecie (m.in. Wielka Brytania, Holandia, Niemcy, USA). Był prekursorem wielu nowoczesnych zabiegów w Toruniu i regionie, m.in.: artroskopii barku, artroskopii biodra, endoskopii nerwów, przeszczepów łąkotek i wielu innych wysokospecjalistycznych zabiegów.

Orvit Clinic jest jego projektem autorskim. Od 2012 roku pełni funkcję koordynatora tej placówki.